Deze zomer zijn we gestart met het begeleiden van de gemeente Almelo met het in de markt zetten van het nieuwe onderhoudscontract. De huidige contracten voor onderhoud aan ‘elementenverharding & riolering’ en ‘asfaltverhardingen’ lopen namelijk komend jaar af.
In de afgelopen jaren is veel inzicht ontstaan in de kwaliteitsontwikkeling van het areaal, de processen waar volgens gewerkt wordt, digitaal werken en duurzaamheidskansen. De gemeente heeft enorme stappen gezet naar het werken volgens de principes van assetmanagement.
Nieuwe aanbesteding
Deze maand is de nieuwe aanbesteding gestart. De gemeente besteedt één twee fasen contract aan met daarbinnen twee percelen. Eén perceel bevat het onderhoud aan ‘elementenverharding & riolering’ en het andere perceel bevat het onderhoud aan ‘asfaltverhardingen’. Het twee fasen contract kent een ontwikkelfase (ook wel bouwteamfase) en een realisatiefase. Gemeente Almelo selecteert via de aanbesteding twee partijen die, samen met de gemeente, de ontwikkelfase (bouwteamfase) starten.
Het doel van de gemeente is om een intensieve samenwerking bereiken tussen aannemers onderling en aannemers en gemeente zelf. Deze aanbesteding vormt zo een volgende stap in de doorontwikkeling van de gemeentelijke organisatie en de implementatie van assetmanagement.